Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Nielegalna wycinka drzew


W dniu 09.09.2015 roku w godzinach popołudniowych patrol Straży Miejskiej zauważył przy ul. Pasiecznej mężczyznę, który dokonywał wycinki sosny.

Patrol podczas wykonywania dalszych czynności służbowych ustalił w trakcie rozmowy z męzczyzną, iż mieszkańcy dwa miesiące wcześniej napisali pismo do Urzedu Miasta w Opolu dotyczące zgody na wycięcie drzew. W związku z powyższym, że do chwili obecnej nie dostali zgody na wycięcie drzew które im zasłaniają świeżo wyremontowaną elewacje kamienicy, mężczyzna postanowił wyciąć drzewa nie czekając na decyzję Urzędu Miasta Opola. Straznicy zakazli mężczyźnie dalaszej wycinki. Na miejscu ustalili, że zostało wyciętych 14 sosen. Sprawę przekazano do Wydziału ochrony Środowska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola.


 

 


  

 

 

 

Pozostałe aktualności


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2019r.  [2019-09-18]

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w tym roku obchodzimy w dniach 16-22 września 2019r. Na mieszkańców naszego miasta czeka moc atrakcji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem znajdującym się w linku poniżej.

Harmonogram ETZT 2019r.

czytaj dalej  


Porzucony szczeniak  [2013-02-05]

W dniu 08 sierpnia 2019r. przy jednym z biur mieszczących się na ul. Reymonta znaleziono szczeniaka. Kobieta, która go znalazła przyniosła maleństwo do Komendy Straży Miejskiej. Psiak jest przeuroczy, zadbany, bardzo ufny w stosunku do człowieka, uwielbia się tulić i bawić. Niestety nikt ze strażników nie był w stanie przygarnąć psa wiec byliśmy zmuszeni oddać go do schroniska. Ten przeuroczy czworonóg czeka na kochający dom w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Torowej 9 w Opolu. Liczmy na Państwa pomoc w tej sprawie. 
 

czytaj dalej  


Działania profilaktyczne pn. Bezpiecznie nad Wodą  [2019-07-02]

W dniu 29 czerwca 2019r. po raz kolejny zostały przeprowadzone działania profilaktyczne pn.  „Bezpiecznie nad Wodą”. Pierwsze z trzech spotkań odbyło się na basenie letnim „Błękitna Fala”.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail