Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Zanieczyszczenie rzeki Odry odpadami płynnymi


W dniu 29.08.2015r. z polecenia dyżurnego, około godziny 17.00 patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Parkową gdzie według osoby zgłaszającej ma dochodzić do zanieczyszczania rzeki Odry śmierdzącą cieczą.

Na miejscu patrol zlokalizował studzienkę, z której do rzeki spływała po betonie do kanału ciecz o nieprzyjemnym zapachu. W rozmowie z właścicielem terenu ,na którym znajdowała się studzienka ustalono, że jest to zbiornik na odpady płynne, którego użytkownikiem jest osoba dzierżawiąca pobliski lokal, w którym znajduje się Pub. Pomimo ustawowego obowiązku, nie opróżnił on zbiornika co spowodowało wypływ cieczy do rzeki. Ponieważ kontakt z osoba odpowiedzialną był niemożliwy patrol , poprzez dyżurnego, powiadomił o zaistniałej sytuacji centrum Zarządzania Kryzysowego UM Opola gdzie podjęto decyzje o ściągnięciu na miejsce pojazdu asenizacyjnego i  wypompowaniu ścieków na koszt  właściciela lokalu.


 

 

Pozostałe aktualności


Udział Straży Miejskiej w obchodach Święta 91 Batalionu Logistycznego  [2019-04-02]

W dniu 28.03.2019 roku straznicy miejscy uczestniczyli o obchodach święta 91 Batalionu Logistycznego im. "Ziemi Opolskiej" w Komprachcicach.
 

 

czytaj dalej  


Wizyta Eko Drużyny z PSP 21 w Komendzie Straży Miejskiej  [2019-03-20]

W dniu 18.03.2019r. „EkoDrużyna” z PSP 21 odwiedziła Straż Miejską w Komendzie na ul. Wł. Reymonta. Na spotkaniu omówiono temat utylizacji odpadów niebezpiecznych i przemysłowych w oparciu o zakupione materiały edukacyjne.
 

czytaj dalej  


Spotkanie z Eko Drużyną w PSP 21 w Opolu  [2019-03-11]

W dniu 05 marca 2019 roku strażnicy miejscy spotkali się z „EkoDrużyną” z PSP 21 w Opolu. Podczas spotkania strażnicy przeprowadzili warsztaty mające na celu poszerzenie wiedzy na temat segregacji odpadów i recyklingu.
 

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail