Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Zanieczyszczenie rzeki Odry odpadami płynnymi


W dniu 29.08.2015r. z polecenia dyżurnego, około godziny 17.00 patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Parkową gdzie według osoby zgłaszającej ma dochodzić do zanieczyszczania rzeki Odry śmierdzącą cieczą.

Na miejscu patrol zlokalizował studzienkę, z której do rzeki spływała po betonie do kanału ciecz o nieprzyjemnym zapachu. W rozmowie z właścicielem terenu ,na którym znajdowała się studzienka ustalono, że jest to zbiornik na odpady płynne, którego użytkownikiem jest osoba dzierżawiąca pobliski lokal, w którym znajduje się Pub. Pomimo ustawowego obowiązku, nie opróżnił on zbiornika co spowodowało wypływ cieczy do rzeki. Ponieważ kontakt z osoba odpowiedzialną był niemożliwy patrol , poprzez dyżurnego, powiadomił o zaistniałej sytuacji centrum Zarządzania Kryzysowego UM Opola gdzie podjęto decyzje o ściągnięciu na miejsce pojazdu asenizacyjnego i  wypompowaniu ścieków na koszt  właściciela lokalu.


 

 

Pozostałe aktualności


Akcja "Bezpiecznie nad wodą"  [2018-07-06]

W dniu 07.07.2018 roku Straż MIejska w Opolu na kąpielisku Bolko przeprowadzi akcję "Bezpiecznie nad wodą"

czytaj dalej  


Sprzątanie kąpieliska  [2018-06-20]

W dniu 18.06.2018r. Młodzieżowa Rada Miasta w Opolu we współpracy z MOSiR, Strażą Miejską, Wydziałem Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMO oraz Centrum Nurkowym KDP CMAS zorganizowała akcję „Sprzątanie kąpieliska Bolko”.

czytaj dalej  


Dzień dziecka w Parku Nadodrzańskim  [2018-06-05]

W dniu 01 czerwca 2018 w Parku Nadodrzańskim w Opolu zorganizowany został festyn z okazji Dnia Dziecka w którym aktywnie brali udział straznicy miejscy z Opola.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail