Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu


Straż Miejska w Opolu po raz kolejny wzięła udział Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Hasło tegorocznej kampanii brzmiało „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

Kampanie promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszych oraz łączenie różnych gałęzi transportu. Zrównoważony transport oznacza przede wszystkim poprawę jakości powietrza w miastach, ograniczenie hałasu, a także zwiększenie atrakcyjności przestrzeni publicznej.


W dniach 18-24 września 2017 roku strażnicy miejscy na prelekcjach w szkołach promowali ekologiczne formy transportu, omawiając jednocześnie zasady bezpieczeństwa pieszego, rowerzysty i pasażera na drodze publicznej oraz zorganizowali międzyprzedszkolny konkurs wiedzy „Aktywny Przedszkolak”. Na zakończenie strażnicy uczestniczyli w imprezie plenerowej z miasteczkiem mobilnym organizując najmłodszym gry i zabawy.


Nagrody które otrzymały dzieci na konkursie wiedzy oraz imprezie plenerowej zostały zakupione przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Opolu.
 

 

Pozostałe aktualności


Akcja "Bezpiecznie nad wodą"  [2018-07-06]

W dniu 07.07.2018 roku Straż MIejska w Opolu na kąpielisku Bolko przeprowadzi akcję "Bezpiecznie nad wodą"

czytaj dalej  


Sprzątanie kąpieliska  [2018-06-20]

W dniu 18.06.2018r. Młodzieżowa Rada Miasta w Opolu we współpracy z MOSiR, Strażą Miejską, Wydziałem Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMO oraz Centrum Nurkowym KDP CMAS zorganizowała akcję „Sprzątanie kąpieliska Bolko”.

czytaj dalej  


Dzień dziecka w Parku Nadodrzańskim  [2018-06-05]

W dniu 01 czerwca 2018 w Parku Nadodrzańskim w Opolu zorganizowany został festyn z okazji Dnia Dziecka w którym aktywnie brali udział straznicy miejscy z Opola.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail