Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu


Straż Miejska w Opolu po raz kolejny wzięła udział Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Hasło tegorocznej kampanii brzmiało „Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna”.

Kampanie promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszych oraz łączenie różnych gałęzi transportu. Zrównoważony transport oznacza przede wszystkim poprawę jakości powietrza w miastach, ograniczenie hałasu, a także zwiększenie atrakcyjności przestrzeni publicznej.


W dniach 18-24 września 2017 roku strażnicy miejscy na prelekcjach w szkołach promowali ekologiczne formy transportu, omawiając jednocześnie zasady bezpieczeństwa pieszego, rowerzysty i pasażera na drodze publicznej oraz zorganizowali międzyprzedszkolny konkurs wiedzy „Aktywny Przedszkolak”. Na zakończenie strażnicy uczestniczyli w imprezie plenerowej z miasteczkiem mobilnym organizując najmłodszym gry i zabawy.


Nagrody które otrzymały dzieci na konkursie wiedzy oraz imprezie plenerowej zostały zakupione przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Opolu.
 

 

Pozostałe aktualności


Posadź dzrzewo z Prezydentem  [2018-04-17]

W dniu 14.04.2018r. przy Kamionce Bolko, za osiedlem mieszkaniowym odbył się festyn ekologiczny pn. „Posadź drzewo z Prezydentem miasta Opola”.

czytaj dalej  


Koncert charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych  [2018-02-16]

Na potrzeby wsparcia przedsięwzięć Stowarzyszenie Zwykłe Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” organizuje II Charytatywny Koncert „ARKADIA” w którym wystąpią LEVI oraz Basia Beuth z zespołem. W koncercie wystąpi również zwyciężca "MAM TALENT" Lukas Gogol.

czytaj dalej  


Zanieczyszczony teren na ul. Torowej  [2018-02-07]

W dniu 06.02.2018r. Eko patrol Straży Miejskiej podczas wykonywania czynności służbowych  zauważył na ul. Torowej stertę porzuconych śmieci.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail