Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Spalanie odpadów


Praktyka spalania odpadów w domowych instalacjach grzewczych, niestety  jest nadal powszechne wśród mieszkańców.  Co więcej, ci mieszkańcy którzy spalają odpady, nie widzą w tym żadnego problemu.

Każdego roku podczas sezonu grzewczego Straż Miejska w Opolu na podstawie art. 379 Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska przeprowadza kontrolę  przydomowych pieców.  W obecnym sezonie grzewczym zadanie realizuje patrol Eko Straży Miejskiej oraz interwencyjnie pozostali funkcjonariusze.  Strażnicy miejscy przeprowadzili 142 kontroli oraz nałożyli siedem mandatów karnych.

Pamiętajmy, że spalanie odpadów w piecach domowych przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza oraz przyczyniamy się do pogorszenia stanu technicznego urządzeń i przewodów kominowych. 

 

Pozostałe aktualności


Akcja "Bezpiecznie nad wodą"  [2018-07-06]

W dniu 07.07.2018 roku Straż MIejska w Opolu na kąpielisku Bolko przeprowadzi akcję "Bezpiecznie nad wodą"

czytaj dalej  


Sprzątanie kąpieliska  [2018-06-20]

W dniu 18.06.2018r. Młodzieżowa Rada Miasta w Opolu we współpracy z MOSiR, Strażą Miejską, Wydziałem Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMO oraz Centrum Nurkowym KDP CMAS zorganizowała akcję „Sprzątanie kąpieliska Bolko”.

czytaj dalej  


Dzień dziecka w Parku Nadodrzańskim  [2018-06-05]

W dniu 01 czerwca 2018 w Parku Nadodrzańskim w Opolu zorganizowany został festyn z okazji Dnia Dziecka w którym aktywnie brali udział straznicy miejscy z Opola.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail