Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Bezpieczne


Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży szczególny czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegały one szczęśliwie Strażnicy Miejscy z Opola przeprowadzili w styczniu zajęcia profilaktyczne dla uczniów szkół podstawowych.

Zabawy na śniegu, jazda na łyżwach czy nartach sprawia wiele radości najmłodszym. Trzeba jednak pamietać o podstawowych zasadch bezpieczeństwa, a jest nim przede wszystkim zdrowy rozsądek i ostrożność.

Pamiętaj, aby:

  • wychodząc z domu ubrać się stosownie do pogody
  • wybierać bezpieczne miejsca do zjazdów na sankachi nartach  niezadrzewione bez kamieni z dala od ulic, chodników oraz  zamarzniętych akwenów wodnych
  • nie rzucaj śnieżkami w samochody oraz przechodniów
  • nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku
  • korzystaj tylko z specjalnie do tego przystosowanych lodowisk, nie wchodź na lód zamarzniętych rzek, kanałów czy jezior
  • kulig organizuj tylko pod opieką dorosłych nie podczepiaj sanek do samochodów
  • pamiętaj,  że z wiaduktów balkonów czy dachów budynków mogą zwisać niebezpieczne sople
  • nie ślizgaj się po chodniku, ponieważ wyślizgany chodnik może stanowić ryzyko złamań kończyn dla innych

Pamiętaj, aby umieścić na sobie elementy odblaskowe. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.


Pozostałe aktualności


Posadź dzrzewo z Prezydentem  [2018-04-17]

W dniu 14.04.2018r. przy Kamionce Bolko, za osiedlem mieszkaniowym odbył się festyn ekologiczny pn. „Posadź drzewo z Prezydentem miasta Opola”.  Akcja skierowana była do rodzin. Mieszkańcy mogli posadzić drzewa 3 gatunków, do wyboru: lipy, jabłonie ozdobne, brzozy. Dodatkową atrakcją był mini festyn rodzinny i ekologiczny związany z tematyką ochrony drzew i przyrody. Dla dzieci zostały przygotowane liczne gry i konkursy oraz poczęstunek.

czytaj dalej  


Koncert charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych  [2018-02-16]

Na potrzeby wsparcia przedsięwzięć Stowarzyszenie Zwykłe Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” organizuje II Charytatywny Koncert „ARKADIA” w którym wystąpią LEVI oraz Basia Beuth z zespołem. W koncercie wystąpi również zwyciężca "MAM TALENT" Lukas Gogol.

czytaj dalej  


Zanieczyszczony teren na ul. Torowej  [2018-02-07]

W dniu 06.02.2018r. Eko patrol Straży Miejskiej podczas wykonywania czynności służbowych  zauważył na ul. Torowej stertę porzuconych śmieci.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail