Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Składowisko odpadów


Okoliczni mieszkańcy mają problem z właścicielką nieruchomości, która  na terenie swojej posesji gromadzi duże ilości odpadów.

W związku ze zgłoszeniami  mieszkańców strażnicy miejscy wielokrotnie interweniowali przy ul. Środkowej w Opolu. Na terenie posesji właścicielka składuje odpady komunalne. Pomimo nałożonych kilku mandatów karnych i wyznaczonego ostatecznego terminu uporządkowania nieruchomości, właścicielka nie wywiązała się z obowiązku utrzymania czystości. Podczas ostatniej kontroli strażnicy patrolu EKO stwierdzili, że na terenie posesji kobieta zgromadziła kolejne nowe odpady. Strażnicy skierowali przeciwko właścicielce wniosek do sądu za brak działań zmierzających do poprawy stanu czystości.

 

 

 

Pozostałe aktualności


Posadź dzrzewo z Prezydentem  [2018-04-17]

W dniu 14.04.2018r. przy Kamionce Bolko, za osiedlem mieszkaniowym odbył się festyn ekologiczny pn. „Posadź drzewo z Prezydentem miasta Opola”.  Akcja skierowana była do rodzin. Mieszkańcy mogli posadzić drzewa 3 gatunków, do wyboru: lipy, jabłonie ozdobne, brzozy. Dodatkową atrakcją był mini festyn rodzinny i ekologiczny związany z tematyką ochrony drzew i przyrody. Dla dzieci zostały przygotowane liczne gry i konkursy oraz poczęstunek.

czytaj dalej  


Koncert charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych  [2018-02-16]

Na potrzeby wsparcia przedsięwzięć Stowarzyszenie Zwykłe Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” organizuje II Charytatywny Koncert „ARKADIA” w którym wystąpią LEVI oraz Basia Beuth z zespołem. W koncercie wystąpi również zwyciężca "MAM TALENT" Lukas Gogol.

czytaj dalej  


Zanieczyszczony teren na ul. Torowej  [2018-02-07]

W dniu 06.02.2018r. Eko patrol Straży Miejskiej podczas wykonywania czynności służbowych  zauważył na ul. Torowej stertę porzuconych śmieci.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail