Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Sprzątanie kąpieliska


W dniu 18.06.2018r. Młodzieżowa Rada Miasta w Opolu we współpracy z MOSiR, Strażą Miejską, Wydziałem Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMO oraz Centrum Nurkowym KDP CMAS zorganizowała akcję „Sprzątanie kąpieliska Bolko”.

Do pomocy w przeprowadzeniu  tego przedsięwzięcia zaangażowana została młodzież z opolskich szkół, która zajęła się porządkowaniem terenem wokół kąpieliska, plaży oraz parkingu. Nurkowie zrzeszeni w Centrum Nurkowym KDP CMAS w Opolu wsparli nasze działania sprzątając dno akwenu w okolicy pomostu.
Dodatkowo dla młodzieży sprzątającej kąpielisko Centrum Nurkowe zorganizowało pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Straż Miejska wraz z Wydziałem GOK przeprowadziła konkursy z nagrodami połączone z edukacją związaną z segregacją odpadami, natomiast MOSIR zapewnił wszystkim uczestnikom poczęstunek. Cała akcja trwała około trzech godzin, łącznie zebrano ponad 20 worków z odpadami.
Dziękujemy młodzieży, która bezinteresownie zgłosiła się do pomocy w sprzątaniu kąpieliska Bolko, z którego tak chętnie wszyscy opolanie korzystają każdego roku.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pozostałe aktualności


Finał konkursu Czas dla rodziny  [2018-12-17]

W dniu 12 grudnia został rozstrzygnięty konkurs pn. "Czas dla rodziny" zrealizowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.                          

Jury w składzie: Anna Papuszka i Dariusz Janur - przedstawiciele Straży Miejskiej w Opolu, Małgorzata Jeżyk - przedstawiciel Urzędu Miasta Opola oraz Józef Jatowicz - przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu wyłonili zwyciezców:

czytaj dalej  


Projekt Wspólna akcja segregacja  [2018-11-12]

Miasto Opole realizuje projekt pn. „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa” w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa opolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Działanie 5.2 Poprawa gospodarowania odpadami komunalnymi.

czytaj dalej  


Skąd bierze się Smog ?  [2018-10-31]

Rozpoczął się okres grzewczy i powracamy do tematu palenia w piecach. Ilość pyłów i innych groźnych substancji w powietrzu, które wdychamy, często przekracza dopuszczalne normy. Winne są nie tylko spaliny z samochodów, ale także dymy z kominów. Wielu mieszkańców, zwłaszcza obrzeży miasta, spala w piecach niemal wszystko.
 

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail