Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Sprzątanie kąpieliska


W dniu 18.06.2018r. Młodzieżowa Rada Miasta w Opolu we współpracy z MOSiR, Strażą Miejską, Wydziałem Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMO oraz Centrum Nurkowym KDP CMAS zorganizowała akcję „Sprzątanie kąpieliska Bolko”.

Do pomocy w przeprowadzeniu  tego przedsięwzięcia zaangażowana została młodzież z opolskich szkół, która zajęła się porządkowaniem terenem wokół kąpieliska, plaży oraz parkingu. Nurkowie zrzeszeni w Centrum Nurkowym KDP CMAS w Opolu wsparli nasze działania sprzątając dno akwenu w okolicy pomostu.
Dodatkowo dla młodzieży sprzątającej kąpielisko Centrum Nurkowe zorganizowało pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Straż Miejska wraz z Wydziałem GOK przeprowadziła konkursy z nagrodami połączone z edukacją związaną z segregacją odpadami, natomiast MOSIR zapewnił wszystkim uczestnikom poczęstunek. Cała akcja trwała około trzech godzin, łącznie zebrano ponad 20 worków z odpadami.
Dziękujemy młodzieży, która bezinteresownie zgłosiła się do pomocy w sprzątaniu kąpieliska Bolko, z którego tak chętnie wszyscy opolanie korzystają każdego roku.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Pozostałe aktualności


Udział Straży Miejskiej w obchodach Święta 91 Batalionu Logistycznego  [2019-04-02]

W dniu 28.03.2019 roku straznicy miejscy uczestniczyli o obchodach święta 91 Batalionu Logistycznego im. "Ziemi Opolskiej" w Komprachcicach.
 

 

czytaj dalej  


Wizyta Eko Drużyny z PSP 21 w Komendzie Straży Miejskiej  [2019-03-20]

W dniu 18.03.2019r. „EkoDrużyna” z PSP 21 odwiedziła Straż Miejską w Komendzie na ul. Wł. Reymonta. Na spotkaniu omówiono temat utylizacji odpadów niebezpiecznych i przemysłowych w oparciu o zakupione materiały edukacyjne.
 

czytaj dalej  


Spotkanie z Eko Drużyną w PSP 21 w Opolu  [2019-03-11]

W dniu 05 marca 2019 roku strażnicy miejscy spotkali się z „EkoDrużyną” z PSP 21 w Opolu. Podczas spotkania strażnicy przeprowadzili warsztaty mające na celu poszerzenie wiedzy na temat segregacji odpadów i recyklingu.
 

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail