Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Projekt Wspólna akcja segregacja


Miasto Opole realizuje projekt pn. „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa” w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa opolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Działanie 5.2 Poprawa gospodarowania odpadami komunalnymi.

Partnerami w projekcie są Zakład Komunalny Sp. z o.o. w Opolu, Gmina Turawa oraz Gmina Komprachcice. W realizację projektu włączona jest Straż Miejska w Opolu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu. 

Całkowita wartość projektu wynosi 3 016 018,10 zł z czego dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 2 499 626,02 zł.

Głównym celem projektu jest szeroko rozumiana edukacja ekologiczna w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi.

Straż Miejska w Opolu Opolu w ramach projektu przeprowadzi prelekcje dot. segregacji odpadów w przedszkolach oraz w szkołach na terenie miasta Opola. We wrześniu 2018r. w dwóch szkołach podstawowych w Opolu powstały „EkoDrużyny”. Celem utworzenia „EkoDrużyn” jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz budowanie właściwych postaw ekologicznych.

 

Pozostałe aktualności


Finał konkursu Czas dla rodziny  [2018-12-17]

W dniu 12 grudnia został rozstrzygnięty konkurs pn. "Czas dla rodziny" zrealizowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.                          

Jury w składzie: Anna Papuszka i Dariusz Janur - przedstawiciele Straży Miejskiej w Opolu, Małgorzata Jeżyk - przedstawiciel Urzędu Miasta Opola oraz Józef Jatowicz - przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu wyłonili zwyciezców:

czytaj dalej  


Skąd bierze się Smog ?  [2018-10-31]

Rozpoczął się okres grzewczy i powracamy do tematu palenia w piecach. Ilość pyłów i innych groźnych substancji w powietrzu, które wdychamy, często przekracza dopuszczalne normy. Winne są nie tylko spaliny z samochodów, ale także dymy z kominów. Wielu mieszkańców, zwłaszcza obrzeży miasta, spala w piecach niemal wszystko.
 

czytaj dalej  


Akcja "Bezpiecznie nad wodą"  [2018-07-06]

W dniu 07.07.2018 roku Straż MIejska w Opolu na kąpielisku Bolko przeprowadzi akcję "Bezpiecznie nad wodą"

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail