Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Wizyta Eko Drużyny z PSP 21 w Komendzie Straży Miejskiej


W dniu 18.03.2019r. „EkoDrużyna” z PSP 21 odwiedziła Straż Miejską w Komendzie na ul. Wł. Reymonta. Na spotkaniu omówiono temat utylizacji odpadów niebezpiecznych i przemysłowych w oparciu o zakupione materiały edukacyjne.
 

Dzieci zapoznały się z oznaczeniami na opakowaniach odpadów niebezpiecznych, z zasadami postępowania z odpadami niebezpiecznymi, a także omówiono system ich utylizacji. Następnie dzieci ćwiczyły w animowanej grze edukacyjnej dotyczącej segregacji odpadów. Miały możliwość przesuwania przedmiotów i dopasowywania ich do właściwych pojemników. W ramach zajęć przeprowadzono także  „Olimpiadę Wiedzy” na temat zdobytych informacji. Do olimpiady wykorzystano ciekawe pytania testowe zawarte w programie edukacyjnym  oraz przygotowane wcześniej rebusy, krzyżówki oraz kolorowanki tematyczne.

 

 

Pozostałe aktualności


Spartakiada przedszkolaków w Polskiej Nowej Wsi  [2019-05-29]

W dniu 29.05.2019r. w Przedszkolu w Polskiej Nowej Wsi odbyła się Spartakiada dla wszystkich przedszkolaków z Gminy Komprachcice.

czytaj dalej  


Wycieczka Eko Drużyn do Centrum Zagospodarowania Odpadów  [2019-05-29]

W dniu 24 maja 2019 roku w ramach projektu "Wspólna Akcja Segregacja” uczniowie klasy III z PSP 21 oraz klasy VI z PSP 30 zwiedziły Centrum Zagospodarowania Odpadów przy ul. Podmiejskiej.


 

czytaj dalej  


Udział strażników miejskich w VIII Wojewódzkiej i II Ogólnopolskiej Olimpiady „Torba Kangura”  [2019-05-20]

W dniu 17.05.2019 roku odbyła się olimpiada w której wzięły udział placówki przedszkolne, kóra odbyła się w Studenckim Centrum Kultury Uniwerystetu Opolskiego w Opolu.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail