Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Wizyta Eko Drużyny z PSP 21 w Komendzie Straży Miejskiej


W dniu 18.03.2019r. „EkoDrużyna” z PSP 21 odwiedziła Straż Miejską w Komendzie na ul. Wł. Reymonta. Na spotkaniu omówiono temat utylizacji odpadów niebezpiecznych i przemysłowych w oparciu o zakupione materiały edukacyjne.
 

Dzieci zapoznały się z oznaczeniami na opakowaniach odpadów niebezpiecznych, z zasadami postępowania z odpadami niebezpiecznymi, a także omówiono system ich utylizacji. Następnie dzieci ćwiczyły w animowanej grze edukacyjnej dotyczącej segregacji odpadów. Miały możliwość przesuwania przedmiotów i dopasowywania ich do właściwych pojemników. W ramach zajęć przeprowadzono także  „Olimpiadę Wiedzy” na temat zdobytych informacji. Do olimpiady wykorzystano ciekawe pytania testowe zawarte w programie edukacyjnym  oraz przygotowane wcześniej rebusy, krzyżówki oraz kolorowanki tematyczne.

 

 

Pozostałe aktualności


Udział Straży Miejskiej w obchodach Święta 91 Batalionu Logistycznego  [2019-04-02]

W dniu 28.03.2019 roku straznicy miejscy uczestniczyli o obchodach święta 91 Batalionu Logistycznego im. "Ziemi Opolskiej" w Komprachcicach.
 

 

czytaj dalej  


Spotkanie z Eko Drużyną w PSP 21 w Opolu  [2019-03-11]

W dniu 05 marca 2019 roku strażnicy miejscy spotkali się z „EkoDrużyną” z PSP 21 w Opolu. Podczas spotkania strażnicy przeprowadzili warsztaty mające na celu poszerzenie wiedzy na temat segregacji odpadów i recyklingu.
 

czytaj dalej  


Finał konkursu Czas dla rodziny  [2018-12-17]

W dniu 12 grudnia został rozstrzygnięty konkurs pn. "Czas dla rodziny" zrealizowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.                          

Jury w składzie: Anna Papuszka i Dariusz Janur - przedstawiciele Straży Miejskiej w Opolu, Małgorzata Jeżyk - przedstawiciel Urzędu Miasta Opola oraz Józef Jatowicz - przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu wyłonili zwyciezców:

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail