Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Opolu Robert Jonczyk uczestniczył w obchodach 82 rocznicy bitwy pod Monte Cassino, które odbyły się na placu Wolności w Opolu. Uroczystości były okazją do oddania hołdu żołnierzom walczącym o wolność Ojczyzny oraz upamiętnienia bohaterstwa uczestników jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej. Podczas obchodów złożono kwiaty pod Pomnikiem Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz, służb mundurowych, 10 BLOG w Opolu, członkowie Stowarzyszenia „Pancerny Skorpion” i mieszkańcy Opola. Obecność przedstawiciela Straży Miejskiej w Opolu była wyrazem szacunku i pamięci o polskich żołnierzach, którzy swoją odwagą i poświęceniem zapisali się na kartach historii.

uczestnicy uroczystych obchodów kombatantów, między innymi przedstawicieli straży miejskiej  Uczestnicy uroczystych obchodów - kombatanci, żołnierze oraz przedstawiciel straży miejskiej oddających honor salutom wojskowym

Plac Wolności podczas uroczystych obchodów 82. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Na mokrej od deszczu nawierzchni ustawili się żołnierze w umundurowaniu wojskowym, poczty sztandarowe oraz uczestnicy ceremonii patriotycznej.

Przejdź do treści