W dniu 12 maja 2026 roku strażnicy miejscy wzięli udział XIV Wojewódzkiej i VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedszkolaków  pn. „Torba kangura”, podczas której połączono sportową rywalizację z nauką zasad bezpieczeństwa. Wydarzenie dostarczyło dzieciom wielu emocji, uśmiechu oraz cennych informacji dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach. Funkcjonariusze przygotowali specjalne przejście dla pieszych z sygnalizatorem świetlnym, dzięki któremu najmłodsi mogli w praktyczny sposób uczyć się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w przygotowanych zajęciach, poznając znaczenie sygnałów świetlnych oraz podstawowe zasady ruchu drogowego. Spotkanie przebiegło w radosnej i przyjaznej atmosferze, a wspólna zabawa była doskonałą okazją do integracji oraz nauki poprzez aktywność i doświadczenie.

Strażniczka miejska pomaga dzieciom podczas konkurencji sportowej w sali. Przedszkolaki ubrane w jasnoniebieskie koszulki uczestniczą w zabawie z wykorzystaniem dużych, czerwonych kostiumów w kształcie samochodów.

Strażniczka miejska pomaga dzieciom podczas konkurencji przechodzenia przez przejście dla pieszych. Przedszkolaki ubrane w białe koszulki uczestniczą w zabawie z wykorzystaniem dużych, czerwonych kostiumów w kształcie samochodów.

Jury w trakcie przyznawania przedszkolakom nagród. Jedna z osób przemawia z mikrofonem.

Przejdź do treści