W dniu 27 lutego 2026 roku w Urzędzie Miejskim w Opolu podczas sesji Rady Miasta odbyła się uroczystość pożegnania komendanta Straży Miejskiej w Opolu Krzysztofa Maślaka, który po 34 służby odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Droga zawodowa Komendanta Krzysztofa Maślaka rozpoczęła się 16 września 1992 roku. Zaczynał jako podinspektor, przeszedł przez kolejne szczeble kariery zawodowej, zdobywając doświadczenie, które pozwoliło mu skutecznie zarządzać Strażą Miejską w Opolu. Jako Komendant, Krzysztof Maślak dał się poznać nie tylko jako sprawny strateg i profesjonalista, ale przede wszystkim jako człowiek blisko związany ze swoimi podwładnymi. Podczas uroczystości padło wiele ciepłych słów. Za wieloletnią służbę podziękował mu prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, podkreślając jego zaangażowanie i dyspozycyjność. Jednocześnie poinformował, że stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Opolu obejmie dotychczasowa zastępczyni, Beata Szpakowska.
Służba pod kierownictwem Pana Komendanta była dla wszystkich pracowników Straży Miejskiej w Opolu zaszczytem. Jego opanowanie w sytuacjach kryzysowych oraz ogromna wiedza merytoryczna stanowiły fundament, na którym budowaliśmy poczucie bezpieczeństwa. Przejście na emeryturę to koniec pewnego etapu, ale też początek czasu na realizację prywatnych pasji. Na nowym etapie życia życzymy Panu przede wszystkim zdrowia, spokoju oraz satysfakcji z poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech czas emerytury będzie wypełniony radością w gronie najbliższych.




