W dniu 13 kwietnia 2026 roku odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, upamiętniające tragiczne wydarzenia z 1940 roku, kiedy to tysiące polskich oficerów, przedstawicieli inteligencji oraz funkcjonariuszy służb państwowych zostało zamordowanych przez NKWD. Wydarzenie zgromadziło członków Rodzin Katyńskich, przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, służb mundurowych, mieszkańców naszego miasta, którzy wspólnie oddali hołd pomordowanym. W uroczystości udział wziął z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Opolu Robert Jonczyk, który oddał hołd ofiarom tej jednej z najboleśniejszych kart w historii Polski. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej stanowi ważny element narodowej tożsamości oraz przypomnienie o konieczności zachowania prawdy historycznej i oddania czci wszystkim, którzy zginęli w wyniku tej tragicznej zbrodni. Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w intencji pomordowanych oraz ich rodzin w Kościele bł. Czesława Odrowąża przy ul. Hallera. Następnie pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie odbył się uroczysty apel i składanie kwiatów.

Przejdź do treści