21 września w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ulicami Opola przejechał peleton rowerzystów. Rajd zabezpieczali strażnicy miejscy, który był okazją do promowania bezpiecznych zachowań na drodze. Przejazd miał charakter rekreacyjny, a jego celem było promowanie zdrowego sposobu przemieszczania się, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Rajd rowerowy rozpoczął się na Placu Kopernika i po przejechaniu ulicami miasta m.in. przez Oleską, Sienkiewicza, Książąt Opolskich, Piastowską, Korfantego, 1 Maja, Ozimską czy Sosnkowskiego, zakończyć trasę ponownie na Placu Kopernika.

Przejdź do treści