Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Spalanie odpadów


Straż Miejska w Opolu przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami mieszkańcy mają obowiązek prowadzenia selektywnego zbierania poszczególnych grup odpadów.

 


Z obowiązku tego wynika zakaz spalania odpadów w ognisku. Pamiętajmy, że spalanie odpadów przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Przypominamy że odpadów można się pozbyć:
•    poprzez kompostowanie (odpady organiczne)
•    poprzez gromadzenie w pojemnikach do tego przeznaczonych
•    poprzez dostarczenie do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych


W myśl art. 191 ustawy o odpadach - kto wbrew zakazowi określonemu w art. 155 termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów lub współspalarnią odpadów, podlega karze aresztu lub grzywny. Mandat za powyższe wykroczenie może być nałożony w wysokości od 20 do 500 zł.

 

Pozostałe aktualności


Opolska Straż Miejska przystąpiła do akcji Daj 5taka Dla Dzieciaka  [2020-07-22]

Straż Miejska w Opolu przystąpiła do akcji "Daj 5taka Dla Dzieciaka - Licytacja dla Laury Biel", która ma pomóc zebrać fundusze na operację serca Laury.

czytaj dalej  


Akcja Bezpiecznie nad Wodą  [2020-07-13]

W dniu 10 lipca 2020r. na basenie letnim „Błękitna Fala” w Opolu przeprowadzono akcję „Bezpiecznie nad Wodą”. Do współpracy z MOSiREM przyłączyła się między innymi Straż Miejska w Opolu. Spotkanie miało cel edukacyjny ale nie zabrakło w nim również zabawy, odbyło się kilka konkursów z nagrodami między innymi wyścigi w kajaku oraz konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa, Straż Miejska rozdała breloki odblaskowe i opaski na rękę dla najmłodszych tzw. „niezgubki”. 

czytaj dalej  


Liczne interwencje strażników po ostatnich opadach deszczu  [2020-06-23]

Obfite opady deszczu i silny wiatr w ostatnim czasie spowodowały w Opolu dużo strat.  Niestety zapadnięte chodniki, zatkane studzienki kanalizacyjne czy zerwane konary drzew  to nie wszystko, ucierpiały również zwierzęta.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail