Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Rozpoczęcie roku szkolnego


Dziś I września!  Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Z powodu pandemii dla dzieci, ich rodziców i grona pedagogicznego inny niż zwykle. Jednak służby mundurowe jak każdego roku patrolowały okolice szkół z uwagą na ład i porządek publiczny.  W dniach od 2 do 7 września (z wyłączeniem weekendu) pracownik straży miejskiej wraz z policjantem WRD KMP Opole będą monitorować i rejestrować kamerą mobilną przejścia dla pieszych znajdujące się w pobliżu szkół charakteryzujące się dużym natężeniem ruchu pieszych.

Zadania te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w drodze do szkoły oraz w trakcie powrotu do domu, a także zmniejszenie liczby wypadków i kolizji drogowych z udziałem pieszych. Dodatkowo przez cały miesiąc strażnicy miejscy będą przeprowadzać prelekcje w klasach I w szkołach podstawowych na terenie miasta Opola oraz Komprachcic. Na spotkaniach zostaną omówione podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu oraz w drodze do szkoły. Wszyscy uczniowie klas I otrzymają breloki odblaskowe w celu poprawienia ich bezpieczeństwa.
Spotkania zostaną przeprowadzone z zachowaniem wszystkich dostępnych środków ostrożności zalecanych przez dyrektorów szkół.
Życzymy wszystkim uczniom, szczególnie tym którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą owocnej nauki .
 

Pozostałe aktualności


Decyzja Wojewody Opolskiego  [2020-10-14]

Decyzja Wojewody Opolskiego z dnia 11 pażdziernika 2000. Na podstawie art. 11 h ustp. 1 i 4 ustawy z dnia 02 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nim sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374, z późn. zm.).Czyta

 

czytaj dalej  


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu  [2020-09-10]

Apel do Mieszkańców Miasta Opola Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców miasta do czynnego udziału w kolejnej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i  Europejskiego Dnia bez Samochodu. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 16 - 22 września 2020r. , pod hasłem:

                              „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”

Zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej „zeroemisyjna mobilność” to przede wszystkim promocja ruchu rowerowego, ruchu pieszego oraz użytkowania niskoemisyjnego oraz neutralnego emisyjnie transportu publicznego.

czytaj dalej  


Opolska Straż Miejska przystąpiła do akcji Daj 5taka Dla Dzieciaka  [2020-07-22]

Straż Miejska w Opolu przystąpiła do akcji "Daj 5taka Dla Dzieciaka - Licytacja dla Laury Biel", która ma pomóc zebrać fundusze na operację serca Laury.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail