W ostatnich dniach strażnicy miejscy zaobserwowali, że na budynkach i murach w Opolu pojawiło się 80 graffiti z herbem Odry Opole. Namalowali je kibice, chcąc uczcić 80lecie klubu, który jubileusz obchodził w ubiegłym roku. 80 graffiti z herbem Odry pojawiło się w ostatnich dniach w Opolu. Problem w tym, że są nielegalne. Straż miejska ma już na oku i monitoringu 3 „artystów”, którzy w ten sposób uczcili 80lecie klubu.- Ewidentnie te osoby nie miały na to zgody, bo robiły to w nocy. Jedna osoba pilnowała czy nie nadjeżdża patrol policji lub straży miejskiej, czyli stała na tak zwanej czujce. A pozostałe dwie osoby malowały herby Odry Opole. To się odbywało bardzo szybko – mówi Beata Szpakowska z opolskiej straży miejskiej. Graffiti pojawiły się w każdej dzielnicy, także na zabytkowych kamienicach.

Przejdź do treści