Kariera Krzysztofa Maślaka jako strażnika miejskiego, a później komendanta – przypadła na okres pełen wyzwań dla Opola i jego mieszkańców. Krzysztof Maślak pełnił służbę w Straży Miejskiej w Opolu ponad 30 lat. Ostatnie kilka lat pełnił rolę Komendanta opolskiej jednostki. W czwartek 26 lutego podczas sesji Rady Miasta Opola uroczyście podziękowano komendantowi za wieloletnią służbę. Komendant wspominał swoją służbę i mówił o wyzwaniach, z jakimi mierzyła się Straż Miejska w Opolu. Jednym z najbardziej przełomowych momentów była powódź w 1997 roku, która – jak sam podkreśla – nauczyła wszystkich pokory wobec sił natury. Kolejne zagrożenia powodziowe, w 2010 oraz 2024 roku, pokazały już zupełnie inny poziom przygotowania i koordynacji działań.

Przejdź do treści