Z nadejściem niskich temperatur Straż Miejska w Opolu intensyfikuje działania na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Jak mówi zastępca komendanta Beata Szpakowska, zimowe miesiące to okres niebezpieczny, ponieważ takie osoby są narażone na wychłodzenie, co zagraża ich zdrowiu i życiu. Strażnicy regularnie patrolują znane z poprzednich lat miejsca, w których przebywają osoby bezdomne, a także identyfikują nowe lokalizacje. Kontrole prowadzone są zwłaszcza wieczorami i nocą. Funkcjonariusze sprawdzają, czy te osoby nie potrzebują pomocy, czy nie znajdują się w jakimś zagrożeniu życia, zdrowia, wyziębienia. Proponujemy im pomoc, czyli przewózkę do noclegowni, ale zaznaczam, że te osoby muszą na to wyrazić zgodę. Zawsze sprawdzamy, czy nie trzeba wezwać pogotowia, strażnicy pytają, czy czegoś potrzebuje taka osoba. Dzięki PCK jesteśmy wyposażeni w śpiwory i koce, więc także tym osobom to oferujemy, jeżeli jest taka potrzeba – mówi Beata Szpakowska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Opolu.
dddd
Recent Posts
Recent Comments
Brak komentarzy do wyświetlenia.
