O ponad jedną trzecią więcej nałożonych mandatów i o około 42 proc. więcej wpływów z ich tytułu – tak wyglądał 2025 roku Straży Miejskiej w Opolu w porównaniu z rokiem poprzednim. Inne statystyki także wskazują na to, że funkcjonariusze częściej decydują się karać. Straż Miejska w Opolu przygotowała raport za 2025 rok na najbliższą sesję rady miasta. Wynika z niego, że w minionym roku funkcjonariusze ujawnili 7 763 wykroczenia. To o 1,1 tys. więcej, jak w 2024 roku – 6 672. Spośród blisko 7,8 tys. wykroczeń, ponad połowa z nich – 3 920 – skończyła się pouczeniami. Z kolei mandatami skończyło się 3 531 interwencji. Dla porównania, w 2024 roku Straż Miejska w Opolu wystawiła 2 632 mandaty. Do tego dochodzi 312 wniosków o ukaranie skierowanych do sądu.

Przejdź do treści