Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Bezpieczna kobieta - zajęcia już się rozpoczęły ale nadal przyjmujemy zapisy !


Rozpoczęła się kolejna, już IX edycja kursu samoobrony dla Pań. W kursie może wziąć udział 55 uczestniczek, jeszcze zostało kilka wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy !

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: anna.papuszka@strazmiejska.opole.pl Należy podać: imię, nazwisko, pesel, adres zamieszkania, nr. telefonu (dane te będą potrzebne do ubezpieczenia).


Podczas bezpłatnych zajęć, instruktorzy pokażą jak bronić się przed różnymi formami przemocy. Uczestniczące w kursie Panie będą poznawały techniki samoobrony, aspekty prawne wynikające z Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej, będzie róznież możliwość skorzystania z porad psychologa.

 

   

 

Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu (wtorki, czwartki) w godzinach wieczornych. Dokładny harmonogram spotkań zostanie przedstawiony w terminie późniejszym.

Dodatkowych informacji udziela: Anna Papuszka i Dariusz Janur pod nr. tel. 77/ 40 25 100 wew. 0  w godz. 07.00-14.00 Zachęcamy jednak do zadawania pytań drogą e-mailową pod podane w treści adresy.

Celem programu jest :

 • Rozwój potrzeby uprawiania ćwiczeń i dbanie o własną sprawność fizyczną
 • Wzmacnianie poczucia pewności siebie i własnego bezpieczeństwa
 • Odblokowanie swoich naturalnych reakcji obronnych
 • Opanowanie umiejętności samoobrony (nie ataku, sposobów obezwładniania, skutecznego działania w sytuacjach ekstremalnych)
 • Opanowanie zasad samo-asekuracji podczas wykonywania ćwiczeń

Tematami zajęć będą:

 • Prawo rodzinne - krótkie wprowadzenie z  kodeksu prawa rodzinnego i opiekuńczego, czyli prawa i obowiązki członków rodziny, a także jak sobie poradzić w sytuacji zagrożenia, jak się wycofać  z sytuacji niebezpiecznej itp.
 • Psychologia współżycia w rodzinie i społeczeństwie - system oddziaływania sprawcy przemocy na członków rodziny oraz konsekwencje takich działań i możliwości zapobiegania przemocy oraz pomocy osobom zagrożonym
 • Samoobrona - aktywne ćwiczenia fizyczne podczas, których można zapoznać się z podstawowymi technikami samoobrony
 • Pierwsza pomoc - wykład oraz ćwiczenia resuscytacji krążeniowo oddechowej na fantomach
 • Uzależnienia od środków odurzających - rozmowa z Policjantem na temat rodzajów środków odurzających, metod rozpoznawania osób zażywających te środki, konsekwencje prawne oraz formy pomocy uzależnionym oraz współuzależnionym. 

Do udziału zapraszamy wszystkie Panie z miasta Opola, bez względu na wiek.
Zajęcia będą się odbywały w godzinach popołudniowych, dwa razy w tygodniu (wterek, czwartek) po 3 h, łącznie 40 h.

Współorganizatorzy 

 • Komeda Straży Miejskiej w Opolu
 • Centrum Ratownictwa Medycznego
 • Sędzia Rodzinny Sądu Rejonowego w Opolu
 • KWP - psycholog
 • Ośrodek Szkolenia i Usług „ORION” 

Kontakt
Straż Miejska w Opolu
tel. 77 40 25 100 wew. 0

Pozostałe aktualności


Bezpieczne "Ferie zimowe"  [2018-01-12]

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży szczególny czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegały one szczęśliwie Strażnicy Miejscy z Opola przeprowadzili w styczniu zajęcia profilaktyczne dla uczniów szkół podstawowych.

czytaj dalej  


Zatrzymani wandale  [2017-12-27]

Do zdarzenia doszło 26.12.2017 roku około godziny 0401 na ul. Krakowskiej w Opolu. Strażnik miejski obsługujący monitoring miejski zauważył trzech mężczyzn z wieńcem, którzy zabrali potykacz reklamowy lokalu "Red Bike".

czytaj dalej  


Porzucona butla gazowa  [2017-12-19]

Do zdarzenia doszło 18.12.2017 roku około godziny 1445 gdy dyżurny straży miejskiej przyjął telefoniczne zgłoszenie, że w okolicy wejścia do Ratusza do stojaka rowerowego została przypięta butla z gazem.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail