Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Strażnicy Miejscy w Opolu rozpoczęli prelekcje w szkołach.


Uczniowie klas pierwszych powoli poznają szkolne zasady i zwyczaje. Niewątpliwie dla dzieci jest to nowe, ale też trudne doświadczenie i przeżycie. Nowe miejsce, nowi koledzy, nauczyciele. W całym tym zawirowaniu pozostaje bardzo ważny problem bezpieczeństwa uczniów w szkole.

W ramach działań profilaktycznych opolscy strażnicy przeprowadzają pogadanki profilaktyczno-edukacyjne w szkołach podstawowych w Opolu. Strażnicy między innymi omawiają zagadnienia związane z bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego, kontaktach z osobami obcymi, czy dbania o cenne rzeczy. Te cenne wiadomości najmłodsi wykorzystają w bezpiecznym dotarciu do szkoły. 

 
  

W ramach akcji strażnicy miejscy patrolowali okolice szkół czuwając na bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Wszystkie wykroczenia drogowe rejestrowała mobilna kamera Straży Miejskiej. Rejestrowany obraz z kamery przekazywany był do nieoznakowanego radiowozu Policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Na każde wykroczenie reagowali policjanci. Natomiast pod nadzorem patroli strażników miejskich znalazły się najbardziej niebezpieczne skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych. Działania prewencyjne miały na celu zminimalizowanie zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci w drodze szkoły.

 


 

Pozostałe aktualności


Akcja "Bezpiecznie nad wodą"  [2018-07-06]

W dniu 07.07.2018 roku Straż MIejska w Opolu na kąpielisku Bolko przeprowadzi akcję "Bezpiecznie nad wodą"

czytaj dalej  


Sprzątanie kąpieliska  [2018-06-20]

W dniu 18.06.2018r. Młodzieżowa Rada Miasta w Opolu we współpracy z MOSiR, Strażą Miejską, Wydziałem Gospodarki Odpadami Komunalnymi UMO oraz Centrum Nurkowym KDP CMAS zorganizowała akcję „Sprzątanie kąpieliska Bolko”.

czytaj dalej  


Dzień dziecka w Parku Nadodrzańskim  [2018-06-05]

W dniu 01 czerwca 2018 w Parku Nadodrzańskim w Opolu zorganizowany został festyn z okazji Dnia Dziecka w którym aktywnie brali udział straznicy miejscy z Opola.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail