Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Strażnicy Miejscy w Opolu rozpoczęli prelekcje w szkołach.


Uczniowie klas pierwszych powoli poznają szkolne zasady i zwyczaje. Niewątpliwie dla dzieci jest to nowe, ale też trudne doświadczenie i przeżycie. Nowe miejsce, nowi koledzy, nauczyciele. W całym tym zawirowaniu pozostaje bardzo ważny problem bezpieczeństwa uczniów w szkole.

W ramach działań profilaktycznych opolscy strażnicy przeprowadzają pogadanki profilaktyczno-edukacyjne w szkołach podstawowych w Opolu. Strażnicy między innymi omawiają zagadnienia związane z bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego, kontaktach z osobami obcymi, czy dbania o cenne rzeczy. Te cenne wiadomości najmłodsi wykorzystają w bezpiecznym dotarciu do szkoły. 

 
  

W ramach akcji strażnicy miejscy patrolowali okolice szkół czuwając na bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Wszystkie wykroczenia drogowe rejestrowała mobilna kamera Straży Miejskiej. Rejestrowany obraz z kamery przekazywany był do nieoznakowanego radiowozu Policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Na każde wykroczenie reagowali policjanci. Natomiast pod nadzorem patroli strażników miejskich znalazły się najbardziej niebezpieczne skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych. Działania prewencyjne miały na celu zminimalizowanie zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci w drodze szkoły.

 


 

Pozostałe aktualności


Finał konkursu Czas dla rodziny  [2018-12-17]

W dniu 12 grudnia został rozstrzygnięty konkurs pn. "Czas dla rodziny" zrealizowany ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.                          

Jury w składzie: Anna Papuszka i Dariusz Janur - przedstawiciele Straży Miejskiej w Opolu, Małgorzata Jeżyk - przedstawiciel Urzędu Miasta Opola oraz Józef Jatowicz - przedstawiciel Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu wyłonili zwyciezców:

czytaj dalej  


Projekt Wspólna akcja segregacja  [2018-11-12]

Miasto Opole realizuje projekt pn. „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa” w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa opolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Działanie 5.2 Poprawa gospodarowania odpadami komunalnymi.

czytaj dalej  


Skąd bierze się Smog ?  [2018-10-31]

Rozpoczął się okres grzewczy i powracamy do tematu palenia w piecach. Ilość pyłów i innych groźnych substancji w powietrzu, które wdychamy, często przekracza dopuszczalne normy. Winne są nie tylko spaliny z samochodów, ale także dymy z kominów. Wielu mieszkańców, zwłaszcza obrzeży miasta, spala w piecach niemal wszystko.
 

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail