Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego Strażnicy Miejscy w Opolu rozpoczęli prelekcje w szkołach.


Uczniowie klas pierwszych powoli poznają szkolne zasady i zwyczaje. Niewątpliwie dla dzieci jest to nowe, ale też trudne doświadczenie i przeżycie. Nowe miejsce, nowi koledzy, nauczyciele. W całym tym zawirowaniu pozostaje bardzo ważny problem bezpieczeństwa uczniów w szkole.

W ramach działań profilaktycznych opolscy strażnicy przeprowadzają pogadanki profilaktyczno-edukacyjne w szkołach podstawowych w Opolu. Strażnicy między innymi omawiają zagadnienia związane z bezpieczeństwem najmłodszych uczestników ruchu drogowego, kontaktach z osobami obcymi, czy dbania o cenne rzeczy. Te cenne wiadomości najmłodsi wykorzystają w bezpiecznym dotarciu do szkoły. 

 
  

W ramach akcji strażnicy miejscy patrolowali okolice szkół czuwając na bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Wszystkie wykroczenia drogowe rejestrowała mobilna kamera Straży Miejskiej. Rejestrowany obraz z kamery przekazywany był do nieoznakowanego radiowozu Policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Na każde wykroczenie reagowali policjanci. Natomiast pod nadzorem patroli strażników miejskich znalazły się najbardziej niebezpieczne skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych. Działania prewencyjne miały na celu zminimalizowanie zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci w drodze szkoły.

 


 

Pozostałe aktualności


Posadź dzrzewo z Prezydentem  [2018-04-17]

W dniu 14.04.2018r. przy Kamionce Bolko, za osiedlem mieszkaniowym odbył się festyn ekologiczny pn. „Posadź drzewo z Prezydentem miasta Opola”.

czytaj dalej  


Koncert charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych  [2018-02-16]

Na potrzeby wsparcia przedsięwzięć Stowarzyszenie Zwykłe Przyjaciół i Osób Niepełnosprawnych „Arkadia” organizuje II Charytatywny Koncert „ARKADIA” w którym wystąpią LEVI oraz Basia Beuth z zespołem. W koncercie wystąpi również zwyciężca "MAM TALENT" Lukas Gogol.

czytaj dalej  


Zanieczyszczony teren na ul. Torowej  [2018-02-07]

W dniu 06.02.2018r. Eko patrol Straży Miejskiej podczas wykonywania czynności służbowych  zauważył na ul. Torowej stertę porzuconych śmieci.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail