Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Liczne interwencje strażników po ostatnich opadach deszczu


Obfite opady deszczu i silny wiatr w ostatnim czasie spowodowały w Opolu dużo strat.  Niestety zapadnięte chodniki, zatkane studzienki kanalizacyjne czy zerwane konary drzew  to nie wszystko, ucierpiały również zwierzęta.

Tylko w ubiegły weekend tj. 19-21.06.2020r. Straż Miejska przyjęła wiele zgłoszeń dotyczących rannych oraz martwych zwierząt. Część z nich dotyczyła ptaków drapieżnych, znaleziono również rannego jeża oraz sarnę i psa.

Jedna z osób zgłaszających znalazła rannego ptaka na balkonie, kolejna zgłosiła pisklęta, które wypadły z gniazda, większość tych zwierząt była ranna, po odebraniu ich z miejsca zdarzenia zostały przewiezione przez strażników do komendy Straży Miejskiej, a stamtąd odebrane przez lekarza weterynarii. 

                

Pozostałe aktualności


Opolska Straż Miejska podjęła wyzwanie #GaszynChellenge  [2020-06-19]

Straż Miejska odpowiedziała na zaproszenie Opolskiej Inspekcji Transportu Drogowego do udziału w akcji, która ma na celu pomóc choremu na najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni małemu Wojtusiowi z Galewic.

czytaj dalej  


30 rocznica samorządności w Polsce  [2020-06-02]

W związku z 30 rocznicą samorządności w Polsce oraz Opolu, Prezydent Arkadiusz Wiśniewski pragnie podziękować wszystkim pracownikom samorządowym.

czytaj dalej  


Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem!  [2020-04-07]

MSWiA wydało nowe zalecenia dotyczące zasad bezpieczeństwa w walce z koronawirusem. Zachęcamy do korzystania z plakatu i udostępniania go publicznie.


 

 

 

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail