Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu


Straż Miejska w Opolu wzięła udział Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Hasło tegorocznej kampanii brzmiało "Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności".

Kampanie jest odpowiedzią na negatywne konsekwencje nadmiernego ruchu samochodowego w miastach. Promuje zrównoważony transport, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszych oraz łączenie różnych gałęzi transportu. Zrównoważony transport oznacza przede wszystkim poprawę jakości powietrza w miastach, ograniczenie hałasu, a także zwiększenie atrakcyjności przestrzeni publicznej.

W dniach od 16 do 19 września Straż Miejska przeprowadziła kampanię edukacyjną w wybranych szkołach podstawowych miasta Opola, gdzie dzieci częściej poruszają bez opieki osoby dorosłej poruszając się poboczem drogi lub rowerem. Zajęcia obejmowały edukację w zakresie zasad bezpieczeństwa poruszania się jako pieszy, rowerzysta jak również innymi środkami transportu po drodze publicznej, dodatkowo promując alternatywne ekologiczne środki podróżowania wpływających korzystnie dla zdrowia i środowiska.

19 września strażnicy uczestniczyli w imprezie plenerowej w Parku 800 lecia z miasteczkiem mobilnym organizując najmłodszym gry i zabawy.

W dniu 21.09.2021 roku na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w parku osiedlowym im. Armii Krajowej z wybraną grupą szkolną klasy IV został przeprowadzony Turniej wiedzy „Bezpieczny rowerzysta” oraz zajęcia praktyczne, mające na celu podniesienie świadomości bezpiecznych zasad na drodze.

Nagrody które otrzymały dzieci na konkursie wiedzy oraz imprezie plenerowej zostały zakupione przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Opolu.

Pozostałe aktualności


Dzikie wysypisko przy ul. Domańskiego  [2022-03-01]

W dniu 18.02.2022 patrol Straży Miejskiej wykonując czynności służbowe w dzielnicy Zaodrze wykrył dzikie wysypisko zlokalizowane przy nowopowstałym osiedlu na ul. Domańskiego.

czytaj dalej  


Dzień otwarty zajezdni MZK w Opolu  [2021-10-00]

W dniu 16 października 2021r. odbył się Dzień otwarty zajezdni MZK w Opolu. Straż Miejska umożliwiła młodym rowerzystom sprawdzenie swoich umiejętności w mobilnym miasteczku rowerowym. Dzieci zapoznały się z podstawowymi znakami drogowymi, pokonywały slalom rowerem, uczyły się bezpiecznego zachowania na przejeździe kolejowym. Zostały rozdane breloki i opaski odblaskowe oraz książeczki edukacyjne nawiązujące do bezpiecznego zachowania. 

czytaj dalej  


Przypominamy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel  [2021-08-24]

Straż Miejska często otrzymuje zgłoszenia dotyczące różnych zdarzeń z udziałem zwierząt, w tym psów przebywających na terenie ogólnodostępnym bez opiekunów. Większość właścicieli tych czworonogów utrzymuje, że pies jest nie groźny i przyjaźnie nastawiony do otoczenia. Niestety jednocześnie wciąż dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń z udziałem psów. Przypominamy, że za zachowanie psa zawsze odpowiada jego właściciel.

 

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail