Straż Miejska Opole : e-mail: dyzurny@strazmiejska.opole.pl

Napisz do komendanta
Straży Miejskiej w Opolu


Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu


Straż Miejska w Opolu wzięła udział Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu. Hasło tegorocznej kampanii brzmiało "Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności".

Kampanie jest odpowiedzią na negatywne konsekwencje nadmiernego ruchu samochodowego w miastach. Promuje zrównoważony transport, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszych oraz łączenie różnych gałęzi transportu. Zrównoważony transport oznacza przede wszystkim poprawę jakości powietrza w miastach, ograniczenie hałasu, a także zwiększenie atrakcyjności przestrzeni publicznej.

W dniach od 16 do 19 września Straż Miejska przeprowadziła kampanię edukacyjną w wybranych szkołach podstawowych miasta Opola, gdzie dzieci częściej poruszają bez opieki osoby dorosłej poruszając się poboczem drogi lub rowerem. Zajęcia obejmowały edukację w zakresie zasad bezpieczeństwa poruszania się jako pieszy, rowerzysta jak również innymi środkami transportu po drodze publicznej, dodatkowo promując alternatywne ekologiczne środki podróżowania wpływających korzystnie dla zdrowia i środowiska.

19 września strażnicy uczestniczyli w imprezie plenerowej w Parku 800 lecia z miasteczkiem mobilnym organizując najmłodszym gry i zabawy.

W dniu 21.09.2021 roku na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego w parku osiedlowym im. Armii Krajowej z wybraną grupą szkolną klasy IV został przeprowadzony Turniej wiedzy „Bezpieczny rowerzysta” oraz zajęcia praktyczne, mające na celu podniesienie świadomości bezpiecznych zasad na drodze.

Nagrody które otrzymały dzieci na konkursie wiedzy oraz imprezie plenerowej zostały zakupione przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Opolu.

Pozostałe aktualności


XI piknik rodzinny nad Odrą  [2022-07-25]

W dniu 23 lipca 2022 roku odbył się piknik rodzinny nad Odrą w parku 800-lecia. Podczas imprezy plenerowej wzięli udział również strażnicy miejscy ze swoim stanowiskiem profilaktycznym.

czytaj dalej  


Bezpiecznie nad wodą  [2022-07-26]

W dniu 22 czerwca 2022 roku odbyło się oficjalne otwarcie kolejnego sezonu na basenie letnim "Błękitna fala". MOSiR przygotował dla gości basenu liczne atrakcje.  Dla najmłodszych straznicy miejscy przygotowali  stoisko profilaktyczne. konkursy z nagrodami.

czytaj dalej  


Dzikie wysypisko przy ul. Domańskiego  [2022-03-01]

W dniu 18.02.2022 patrol Straży Miejskiej wykonując czynności służbowe w dzielnicy Zaodrze wykrył dzikie wysypisko zlokalizowane przy nowopowstałym osiedlu na ul. Domańskiego.

czytaj dalej  


>> aktualności archiwalne <<Copyright © 2009 build by opolnet.com , e-mail